جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 23139
  تاریخ انتشار : 30 بهمن 1391 16:3
  تعداد بازدید : 656

  بررسی تأثیر مهندسی راه و خودرو در ارتقاء ایمنی حمل و نقل

  مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: اولویتهای اجرایی ایمنی راه و تحلیل تصادفات و تأثیر مهندسی راه و خودرو در ارتقاء ایمنی حمل و نقل، در جمعیت طرفداران ایمنی راهها به دقت مورد بررسی و تبیین قرار گرفته است.

  به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از  روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، فریبرز واحدی رئیس کمیته فنی و مهندسی جمعیت ‌طرفداران ایمنی راه‌ها، درباره اهداف این نشست اظهار داشت: این نهاد 100 درصد مردمی در تلاش است تا با کمک به دولت‌مردان، ضمن افزایش بهره‌وری عملکرد دستگاه‌های نظارتی نظیر پلیس راه و راهور ناجا، سیستم امداد و نجات جاده و نظام مدیریت نگهداری راه‌ها‌، موجبات توجه هر چه بیشتر بهره گیرندگان از شبکه را‌ه‌ها خصوصاً رانندگان را فراهم کند.

   

  واحدی با بیان اینکه هدف اصلی بهبود وضعیت و ارتقاء فرهنگ ایمنی در راه‌های کشور است‌، روش‌های اجرایی در نظر گرفته شده توسط نهاد مذکور را عنوان کرد.

   

  وی گفت: استفاده از آخرین دستاوردهای مطالعاتی و فنی و علمی در زمینه ایمن سازی حمل و نقل‌، همکاری با مؤسسات و سازمان‌های داخلی و بین المللی فعال در حوزه ایمنی حمل و نقل‌، آگاهی‌رسانی به افراد جامعه در خصوص اهمیت ایمنی تردد در راه‌ها از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری و برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های اطلاع رسانی برخی از روش‌های اجرایی در نظر گرفته شده توسط جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها است.

   

  رئیس کمیته فنی و تخصصی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها گفت‌: اولویت‌های اجرایی ایمنی راه و تحلیل تصادفات‌ تعیین جنبه‌های حقوقی و چارچوب‌های قانونی مربوطه و تاثیر مهندسی راه و خودرو در ارتقاء ایمنی حمل و نقل از جمله مواردی است که در کمیته فنی و مهندسی این جمعیت به دقت مورد بررسی و تبیین قرار گرفته است.

   

  قائم مقام وزیر ‌راه و شهرسازی استان تهران گفت‌: در 6 ماهه اول امسال 7552 نفر در راه‌های کشور جان باخته‌اند که مقابله به این سوانح عزمی راسخ‌، ملی و همگانی برای کاهش چشم‌گیر ‌می‌طلبد.

   

  ‌واحدی‌ با اشاره به گردهمایی سراسری طرفداران ایمنی راه‌ها با شعار «خوب رانندگی کنیم»، تصریح کرد: نشست سالانه طرفداران ایمنی راهها با حضور نمایندگانی از گروه‌های مختلف اجتماعی‌، علمی و فرهنگی کشور امروز 28 آبانماه در سالن دشت بهشت تهران برگزار می‌شود.

   

  به نقل از:

  http://hsevi.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
40