جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24394
  تاریخ انتشار : 27 اسفند 1391 11:23
  تعداد بازدید : 574

  اجراي طرح ماليات بر مسكن هاي خالي - كاهش قسمت مسكن؟

  200 هزار تومان ماليات در ازاي هر 50 متر خانه

  بر اساس طرح ماليات بر خانه هاي خالي كه در راستاي كاهش و تعديل قيمت مسكن اجرايي مي شود، به ازاي هر 50 متر، 200 هزار تومان ماليات دريافت خواهد شد كه اين طرح در صورت ابلاغ قانوني قابليت اجرا دارد.

  مرداد 1391

   

  با وجود اين‌كه هر ساله در فصل و انتقالات با حجم زيادي از جابه‌جايي‌ها مواجه هستيم ولي با توجه به ركود در بازار فعلي مسكن امسال بازار خريد و فروش و رهن و اجاره رونق چنداني نداشته است.

  به گزارش مهر به دليل بالا بودن قيمت در بازار خريد مسكن سيل تقاضا به سمت بازار اجاره‌بها حركت كرد و موجب شكل‌گيري تورم در آن شد. در اين راستا شاهد برنامه‌ريزي و اتخاذ سياست‌هايي براي كنترل بازارا مسكن از سوي سياست‌گذاران نظير طرح ماليات بر خانه‌هاي خالي بوديم.

  اين طرح در حالي در حال اجرا است كه قرار است بر اساس آ‌ن به ازاي هر متر از خانه خالي چهار هزار تومان ماليات گرفته شود بر اين اساس براي هر 50 متر خانه خالي بايد مبلغ 200 هزار تومان ماليات پرداخت شود.

  بسياري از مسئولان و سياست‌گذاران در اين عرصه معتقد هستند با اجراي اين طرح قيمت مسكن كاهش يافته و واقعي مي‌شود.

  در دو ماهه پاياني سال قبل و شش ماهه اول سال جاري قيمت مسكن از تغييراتي برخوردار بوده از اين رو حتي اگر مالكان در راستاي اجراي طرح ماليات بر خانه‌هاي خالي تا ميزان 40درصد قيمت‌هاي مسكن را كاهش دهند بازهم توان خريد در متقاضيان به وجود نخواهد آمد.

  به گزارش ايسنا، مي‌توان پيش‌بيني كرد كه در آينده با اجراي طرح ماليات بر خانه‌هاي خالي كه بر اساس آن ماليات 200 هزار توماني براي هر 50 متر خانه خالي يا به عبارتي براي هر متر چهار هزار تومان ماليات دريافت مي‌شود، مسكن ديگر يك كالاي سرمايه‌اي نيست و هيچ كس به جز زمان رفع نياز به سراغ خريد خانه نمي‌رود.

  البته بر اساس طرح كميسيون اقتصادي مجلس علاوه بر اجراي ماليات 200 هزار توماني براي هر 50 متر، در پايان هر فصل به صورت تصاعدي با نرخ پنج درصد از خانه‌هاي خالي ماليات دريافت مي‌شود.

  در اين راستا، رييس سازمان امور مالياتي كشور درباره اجراي اين طرح معتقد است ماليات بر خانه‌هاي خالي قيمت مسكن را كاهش دهد.

  به گفته‌ وي اين سازمان براي اجراي طرح ماليات بر خانه‌هاي خالي آمادگي كامل داشته و مجري قانون خواهد بود.

   

  به نقل از :

  www.tabnak.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
35