جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24401
  تاریخ انتشار : 27 اسفند 1391 11:51
  تعداد بازدید : 676

  رییس کمیسیون عمران مجلس:

  دولت امنیت سرمایه گذاری را تهدید نکند

  رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه خانه های خالی جریمه شوند گفت: این یک طرح است که هنوز به کمسیون عمران نرسیده است. اما با تنشزایی و رفتارچکشی نمیشود مشکل مسکن را حل کرد.سازنده یک ملک کسی است که خمس، مالیات و عوارض داده است و ما با این قانون، حق مالکیت مردم را تهدید می کنیم.

  مرداد 1391

   

  علی اکبر آقایی مغانجویی عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با انتقاد از جریمه کردن کسانی که خانه هایشان را خالی رها کرده اند گفت: به فرض چنین قانونی تصویب شد، نتیجه چه میشود؟ جز اینکه سرمایه گذار را فراری میدهد و بین سرمایه گذار و بهره بردار مسکن نارضایتی به وجود می آورد نتیجه دیگری دارد؟

  وی تاکید کرد: در این شرایط که بایستی تلاش کنیم تا تولید را بالا ببریم و تعادل بین عرضه و تقاضا را افزایش دهیم چرا باید چنین قوانینی تصویب شود؟

  نماینده سلماس با طرح این سوال که سرمایه گذار بخش مسکن چه گناهی کرده که سرمایه اش را آورده و تولید ساختمانی کرده است گفت: این سرمایه گذار به همه بخشهای تولید مصالح ساختمانی کمک کرده و اشتعالزایی هم داشته است . دراین حالت ما باید بگوییم که خانه ات را به فلان قیمت اجاره بده یا آنرا تعزیراتی میکنیم و فلان مقدار در سال جریمه ات می کنیم.

  وی افزود: به نظر من این شیوه قانون گذاری درست نیست و شیوه حمایت از سرمایه گذاری نیست بلکه ما باید تشویق کنیم و حتی مالیات و عوارض نگیریم تا ساخت و ساز بیشتری بشود حتی باید تسهیلات بالاتری بدهیم.

  آقایی  افزود: فرض کنید که یک نفر از این ساختمانی که دارد استفاده نمی کند، مگر میخواهد این ساختمان را برای چه نگه دارد؟ بالاخره بخش خصوصی است، عقل معاش دارد وسرمایه گذاری کرده تا یک سودی ببرد.

  وی با تاکید بر اینکه وقتی میتوانیم مالک این ساختمان را ملزم کنیم تا خانه اش را اجاره بدهد که دولت در ساخت سهیم شود گفت: وقتی یک نفر با سرمایه خودش ساختمانی ساخته و دولت هم مشارکت نکرده و بخواهیم سرمایه گذار را تهدید هم بکنیم، با این کار امنیت سرمایه گذاری را تهدید می کنیم.

  وی با اعلام اینکه به حق مالکیت توجه کنید گفت: سازنده یک ملک کسی است که خمس، مالیات و عوارض داده است و ما با این قانون، حق مالکیت مردم را تهدید می کنیم.

  عضو کمیسیون عمران با طرح این پرسش که برای اجرای این قانون میخواهید چه کار کنید گفت: آیا میخواهید همیشه حکم قضایی بگیرید تا وارد خانه های مردم شوید وسر بزنید که خانه مردم خالی است یا نیست؟

  وی افزود: فردی خانه ای ساخته و میخواهد آنرا برای فرزندش که در خارج است نگه دارد. نمیتوانیم قانونی تصویب کنیم که مالکیت قانونی مردم را تهدید کنیم.

  آقایی با تاکید بر اینکه چنین قانونی راهگشای مشکلات مسکن کشور نیست گفت: چرا نیاییم به صورت تشویقی عمل کنیم؟ چرا تسهیلات ندهیم و درست عمل نکنیم؟ با اجرا جریمه های این چنینی شک نکنید که سرمایه گذار در امر مسکن را تهدید می کنیم.

  وی با تاکید بر اینکه آوردن قانون جدید و موازی کاری امر مسکن با سایر امور هم اشکالاتی دارد گفت: اکنون قوانین ناسخ  و منسوخ زیاد داریم. همه چیز را همه جور تصویب میکنم. مجلس باید روی تنقیح قوانین کار کند و موارد را شفاف کند. اگر موردی به اصلاح نیاز داشت، اشکالی ندارد که قانون تصویب کنیم.

  عضو کمیسیون عمران با انتقاد از اینکه هر روز کارخانه قانون گذاری تولید کنیم گفت: فکر میکنم با تولید روزمره قانون، همه مراجع گمراه میشود. مراجع قضایی و اجرایی سردرگم میشوند. به عقیده من امروزه کثرت قانون تبدیل به آسیب شده و نه فقدان قانون.

   

  به نقل از:

  http://www.majlesnews.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
20