جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24402
  تاریخ انتشار : 27 اسفند 1391 11:55
  تعداد بازدید : 631

  حوزه نظارت کیفی ساخت و ساز عملا بر عهده مهندس ناظر است

  مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان این که حوزه نظارت کیفی ساخت و ساز عملا بر عهده مهندس ناظر است، گفت : شهرداری فقط در بحث صدور پروانه های ساختمانی ونظارت بر اجرای صحیح مفاد پروانه و نقشه های تایید شده توسط مهندسان ذی صلاح و دارای پروانه اشتغال به کار نقش دارد و امور مربوط به کیفیت ساخت وسازها بر عهده شهرداری نیست.

  آذر 1391

   

  وی با اشاره به وظایف شهرداری در زمینه ساخت وساز افزود : نماینده شهرداری در ساخت وسازها وظیفه نظارت عالیه دارد به این شکل که ضوابط شهرسازی را در حین ساخت نظارت کند و چنانچه مشکلی وجود داشته باشد به اطلاع مهندس ناظر و مالک ساختمان برساند و حوزه نظارت کیفی ساخت و ساز عملا بر عهده مهندس ناظر است .

   

  مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به لایحه ارائه شده به شورای شهر در این زمینه اظهار کرد : در این لایحه همه مسائل مربوط به ضوابط تخریب و گودبرداری ساختمان وساماندهی وظایف هر یک از سازمان های مربوطه به تفکیک آمده و وظایف مهندسان ناظر و نحوه حضور آنان در ساختمان نیز به طورکامل مشخص آمده است .

   

  وی تصریح کرد : شهرداری فقط در بحث صدور پروانه های ساختمانی ونظارت بر جرای صحیح مفاد پروانه و نقشه های تایید شده توسط مهندسان ذی صلاح و دارای پروانه اشتغال به کار نقش دارد و امور مربوط به کیفیت ساخت وسازها بر عهده شهرداری نیست .

   

   کریمیان اقبال در خصوص ریزش اخیر ساختمان در خیابان دماوند نیز گفت : متاسفانه باز هم شاهد حوادث تلخی در گودبرداری ساختمان بودیم که در این مورد نیز شهرداری اخطارهای لازم را به مهندس ناظر ارائه کرده و این کار در موعد مقرر انجام شده بود .

   

  به نقل از:

  www.tehran.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
45