جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 24467
  تاریخ انتشار : 11 فروردین 1392 13:18
  تعداد بازدید : 553

  سخنگوي اقتصادي دولت:

  ضعف نظام مالیاتی از دلایل نابسامانی بازار ارز

  سخنگوی اقتصادی دولت گفت: یکی از دلایل نابسامانی بازار ارز افزون بر تحریمات ضعف نظام مالیاتی در این حوزه است.

  آبان 1391

   

  به گزارش تفسیری خبرنگار ما، سیدشمس الدین حسینی در همایش طرح جامع مالیاتی افزود:‌ در بخش مسکن نیز ضعف مالیاتی سبب شفاف نبودن درآمدها در این حوزه شده است.
  وی گفت:‌ اگر می خواهیم منابع مفید حرکت کند و در بخش غیر مولد iبه کار گرفته نشود باید نظام مالیاتی هوشمند و مبتنی بر اطلاعات داشته باشیم. حسینی افزود: حذف پایه مالیات بر مجموعه درآمد در یک دهه را سبب خدشه دار شدن توزیع عادلانه درآمدها دانست.
  سخنگوی اقتصادی دولت گفت:‌اگر می خواهیم کارکرد مالیاتی را بازبینی کنیم نیاز iبه طرح جامع مالیاتی مبتنی بر اقتصاد کشور و نگاه سیستمی داریم. حسینی افزود:‌اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده پیامدهای خوبی از نظر درآمدی و شفافیت عملکردها داشته است.


  وی گفت: اجرای طرح جامع مالیاتی نیاز iبه زیرساخت های حقوقی و قانونی دارد.حسینی افزود: پنج سال پیش که در دولت اولویت های اقتصادی بررسی شد iبه این نتیجه رسیدیم که سی درصد منابع کشور در قالب یارانه ها توزیع می گردد بنابراین طرح هدفمند نمودن یارانه ها مطرح و اجرایی شد.
  سخنگوی اقتصادی دولت گفت:‌ iبه طور میانگین هفت درصد جی تی پی را مالیات می گیریم در حالیکه در کشورهای دیگر این میزان ۲۰ درصد است.
  حسینی افزود: اگر در بعضی بخش ها اقتصاد ما بی دفاع است برای خوب عمل نکردن نظام مالیاتی است.

   تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم گفت: اگر اطلاعات حوزه ای را مدیریت کنیم اداره آن بسیار آسان خواهد شد. وی افزود: مالیات می تواند با ایجاد مشوق ها بخشی را iبه اوج ببرد و بروز یک اشتباه در آن می تواند حوزه ای را iبه زمین بزند. تقی پور گفت: پرهیز از این مسئله میسر نمی شود مگر با جمع آوری و ترکیب اطلاعات در همه بخش ها.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با مدیریت حوزه مالیاتی و جلوگیری از مالیات گریزی احساس تبعیض را در جامعه از بین می بریم. وی با اشاره iبه اجرای طرح جامع مدیریت سوخت گفت: کوچکترین دستاورد این طرح این بود که مصرف ۸۰ میلیون لیتر بنزین را iبه ۵۵ میلیون لیتر کاهش داد. تقی پور افزود: این iبه سبب مدیریت و جمع آوری اطلاعات در زمینه مصرف سوخت بود.


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کل اجرای طرح جامع مدیریت سوخت حدود ۱۲۰ میلیارد تومان iبها داشت که در ۱۴ روز پس از اجرای این طرح iبها آن بازگشت.
  وی افزود: اکنون ۴۴ هزار مدرسه iبه شبکه آموزش و پرورش (جدای از اینترنت)متصل می باشند و ۴۴۰۰ مرکز وزارت iبهداشت نیز iبه شبکه این وزارتخانه متصل می باشند. تقی پور گفت: iبه سامانه همه اپراتورهای واگذاری خطوط اینترنت در کشور دسترسی داریم و درآمدهای آنها را نیز کنترل می کنیم.


  در انتهای این همایش شبکه ملی تبادل اطلاعات سازمان امور مالیاتی کشور در چارچوب طرح جامع مالیاتی iبه iبهره برداری رسید.

   

   

  به نقل از:

  www.momtaznews.com


  نظر شما



  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
7