جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56526
  تاریخ انتشار : 6 مرداد 1393 13:11
  تعداد بازدید : 485

  نامه وزیر بهداشت به یونیسف؛

  مداخله یونیسف برای کمک به کودکان غزه ضروری است

  وزیر بهداشت گفت: مداخله یونیسف به عنوان نیروی محرکه می تواند به تحقق حقوق کودکان در هر جای دنیا به ویژه کودکان غزه کمک کند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در نامه ای خطاب به پروفسور لیک مدیر اجرایی یونیسف گفت: از زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود را به محل سکونت 1.8 میلیون فلسطینی در غزه را آغاز کرده تا به امروز (8 جولای) حداقل هزار و 52 فلسطینی کشته شده و بیش از 6 هزار نفر زخمی شده اند که اکثر آنها غیرنظامی اعم از نوزادان، کودکان و جوانان هستند.

  وی با اشاره به جلوگیری از ورود غذا، دارو و تجهیزات پزشکی برای امداد رسانی به مردم غزه افزود: بر اساس دستور کار یونیسف، این سازمان جهانی می تواند بر تصمیم گیرندگان نفوذ داشته و به تحقق حقوق کودکان در هر جای دنیا کمک کند.

  وزیر بهداشت در ادامه گفت: همانگونه که در منشور مسئولیت های یونیسف آمده، این سازمان باید بر موانعی مانند فقر، خشونت، بیماری و تبعیض که بر سر راه کودکان قرار می گیرد، فائق آید.

  هاشمی با اظهار امیدواری از اینکه یونیسف بتواند این ماموریت حیاتی را در نوار غزه به انجام برساند تا کمکهای انسانی به مردم آسیب پذیر برسد، تاکید کرد: حمله غیرانسانی اسرائیل در نوار غزه حتی در مدارس تحت سرپرستی سازمان ملل خشونتی جدی بر علیه کودکان و جوانان است و مداخلات یونیسف می تواند برای کمک به کودکان در فجایع جاری بسیار موثر و حیاتی واقع شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28660595
اکنون :
41