جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56686
  تاریخ انتشار : 11 مرداد 1393 13:0
  تعداد بازدید : 618

  عفو بین‌الملل خواستار شد

  دولت آمریکا ارسال سلاح به اسرائیل را متوقف کند

  سازمان عفو بین الملل ضمن محکوم کردن ادامه حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از دولت آمریکا خواست هر چه فوری کمک های نظامی اش به اسرائیل را متوقف کند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عفو بین الملل در حالی این درخواست را مطرح کرده است که پنتاگون تایید کرد سری جدید نارنجک، خمپاره و دیگر تجهیزات نظامی را فوری به اسرائیل خواهد فرستاد و ارتش آن را تجهیز خواهد کرد.

  بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی عفو بین الملل، این سلاح ها قرار است از یک انبار ذخیره سلاح های آمریکا که پیشتر در اسرائیل انباشته شده بود به ارتش فرستاده شود. همچنین یک کشتی حامل 4.3 تن راکت ساخت آمریکا در پانزدهم ژوئیه از طریق کشتی به منطقه حیفا فرستاده شده بودند.

  این سلاح ها علاوه بر مهماتی است که آمریکا در ماه های بین ژانویه تا مه سال جاری به اسرائیل فرستاده بود که 62 میلیون دلار آمریکا ارزش داشت و شامل موشک های هدایت شونده، سکوی پرتاب موشک، توپ و سلاح های کوچکتر بود.

  برایان وود سرپرست بخش کنترل سلاح و حقوق بشر در عفو بین الملل هشدار داد: دولت آمریکا با ادامه حمایت های نظامی خود از اسرائیل موجب ادامه نقض حقوق بشر از طریق نیروهای اسرائیلی می شود و در واقع آتش این جنگ را تشدید می کند.

  وی تاکید کرد: دولت آمریکا باید بپذیرد که تکرار ارسال سلاح به اسرائیل و تامین منابع مالی جنگ اسرائیل علیه غزه موجب بدرفتاری های بیشتر و نقض حقوق بشر گسترده علیه غیرنظامیان در غزه می شود.

  بر اساس این گزارش، آمریکا بزرگ ترین تامین کننده سلاح اسرائیل است. آمارهای دولت آمریکا نشان می دهد که صادرات سلاح از این کشور به اسرائیل از ژانویه تا مه سال 2014 شامل 27 میلیون دلار برای تامین سکوی پرتاب موشک، 9.3 میلیون دلار برای تهیه موشک های هدایت شونده و بیش از 762 هزار دلار برای تامین خمپاره، نارنجک و دیگر مهمات جنگی بوده است.

  آمریکا از سال 2012 تاکنون 276 میلیون دلار سلاح شامل تجهیزات نظامی اولیه به اسرائیل صادر کرده است که غیر از تجهیزات نظامی پیشرفته با تکنولوژی بالاست.

  خبر ادامه پشتیبانی آمریکا از جنگ اسرائیل علیه غزه و تامین تجهیزات نظامی آن زمانی منتشر شد که دولت این کشور حمله اسرائیل به یک مدرسه سازمان ملل در غزه را محکوم کرد. در اثر این حمله دست کم 20 غیرنظامی کشته شدند که کودکان و امدادگران بشر دوستانه در میان آنها بودند.

  برایان وود همچنین اظهار کرد: محکومیت تلفات فلسطینیان شامل کودکان و امدادگران بشر دوستانه از سوی کاخ سفید غیر قابل قبول است چون آنها می دانند ارتش اسرائیل که توسط آنها تا دندان مسلح شده مسئول این حملات است در حالیکه آمریکا بودجه چنین سلاح هایی را از طریق دریافت مالیات تامین می کند.

  عفو بین الملل همچنین از سازمان ملل خواست تا هر چه فوری تحریمی نظامی علیه اسرائیل اعمال کند و مانع از ادامه نقض حقوق بین الملل بشردوستانه و نقض حقوق بشر در فلسطین شود.

  این سازمان در غیاب وضع تحریم های مناسب از سوی سازمان ملل از کشورها خواست تا به طور یکجانبه ارسال هرگونه تجهیزات نظامی و سلاح به طرف های درگیر در جنگ غزه را متوقف کنند و تا زمانی که موارد نقض حقوق بشر در گذشته در فلسطین مورد بررسی قرار نگرفته و عاملان آن مجازات نشدند ارسال سلاح را از سر نگیرند.

  وود در ادامه یادآور شد: دولت آمریکا به جای ارسال سلاح به اسرائیل باید زمینه احترام به حقوق بشر و اجرای حقوق بین الملل بشر دوستانه را از طریق توقف صادرات سلاح به اسرائیل فراهم کنند و برای وضع تحریم نظامی علیه اسرائیل در سازمان ملل اعمال فشار کنند.

  وی تاکید کرد: در صورتی که آمریکا دست به چنین اقدامی نزند مسئول از دست رفتن جان افراد تمام طرف های درگیر در این جنگ است.

  عفو بین الملل اعلام کرد: از زمان آغاز حملات اسرائیل در هشتم ژوئیه سال جاری تاکنون بیش از 1450 فلسطینی که اغلب آنها غیرنظامی هستند کشته شده اند. این در حالی است که بخش زیادی از این تلفات را کودکان تشکیل می دهند. در ازا تنها 56 سرباز اسرائیلی و سه غیرنظامی صهیونیست جان خود را از دست داده اند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28660595
اکنون :
61