جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56761
  تاریخ انتشار : 12 مرداد 1393 13:37
  تعداد بازدید : 435

  معاون قضایی دیوان عدالت اداری خبر داد

  معاضدت قضایی ارباب رجوع، از وظایف دفاتر دیوان عدالت اداری در استان هاست

  معاون قضایی دیوان عدالت اداری از ورود 176 پرونده در چهار ماهه نخست امسال از خراسان جنوبی به دیوان عدالت اداری خبر داد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین موسی قربانی در نشست مطبوعاتی با اهالی رسانه اظهار کرد: دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی به شکایات از اقدامات دستگاه های اجرایی و تصمیمات آن ها را دارد.

  وی با بیان اینکه بر اساس قانون جدید دفاتر نمایندگی استانی دیوان عدالت اداری راه اندازی شده، افزود: ارشاد و معاضدت قضایی ارباب رجوع و تحویل گرفتن و ملاحظه دادخواست از جمله وظایف محوله دفاتر دیوان عدالت اداری در استان ها است.

  معاون قضایی دیوان عدالت اداری گفت: شعب دیوان عدالت اداری فقط در تهران است، اما برای گشایش کار و دسترسی بهتر و بیشتر مردم به دیوان تاسیس شده اند.

  قربانی با بیان اینکه دفتر عدالت اداری خراسان جنوبی دو سال است که تاسیس شده، بیان کرد: سال گذشته 364 پرونده از این استان به دیوان عدالت اداری کشور وارد شده که بیشترین پرونده ها با 46 مورد مربوط به آموزش و پرورش، 43 مورد مربوط به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و 38 پرونده مربوط به اداره تامین اجتماعی بوده است.

  وی میزان پرونده های ورودی از خراسان جنوبی به دیوان عدالت اداری کشور در سال 91 را 275 پرونده اعلام کرد و یادآور شد: بیشترین پرونده های ورودی در این سال مربوط به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با 74 پرونده و اداره تامین اجتماعی با 67 پرونده بوده است.

  معاون قضایی دیوان عدالت اداری از ورود 176 پرونده در چهار ماهه نخست امسال از خراسان جنوبی به دیوان عدالت اداری خبر داد و ادامه داد: بیشترین پرونده ها مربوط به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با 39 پرونده و اداره تامین اجتماعی با 31 پرونده است.

  قربانی با اشاره به اینکه در حال حاضر 92 هزار پرونده در دیوان عدالت اداری وجود دارد، تصریح کرد: بخش عمده پرونده های دیوان عدالت اداری به غیرکارشناسی بودن قوانین و مصوبات دولت و اجرای ناقص قانون از حوزه مدیران دولتی است.

  وی با تاکید بر اینکه تعداد پرونده های وارده به دیوان عدالت اداری بیش از پرونده های مختومه است، افزود: هر ماه حدود 3 هزار پرونده وارد دیوان عدالت اداری کشور می شود و تیرماه امسال برای نخستین بار توانستیم تعداد پرونده های مختومه را نسبت به پرونده های وارده افزایش دهیم.

  معاون قضایی دیوان عدالت اداری با بیان اینکه بحث عمده پرونده های شهرداری مربوط به احداث بنا بدون پروانه است، متذکر شد: این امر ناشی از قصور مأموران شهرداری است.

  قربانی تاکید کرد: اگر دستگاه های اجرایی ملتزم به قانون باشند بیش از 60 درصد پرونده های دیوان عدالت اداری کاهش می یابد.

  وی با بیان اینکه سه رقم پرونده ناشی از زیاده خواهی خواهان، پرونده های ناشی از استنکاف قانون و پرونده های ناشی از اختلاف برداشت از قانون در دیوان عدالت اداری وجود دارد، گفت: بیش از 50 درصد در دیوان عدالت اداری رای بر ورود صادر می شود یعنی خواسته مردم به حق شناخته می شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28660595
اکنون :
67