جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56766
  تاریخ انتشار : 12 مرداد 1393 14:22
  تعداد بازدید : 589

  الزام دستگاه دیپلماسی در سازمان ملل؛

  ایران پیشگام پیگیری محکومیت کیفری رژیم صهیونیستی شود

  رژیم صهیونیستی در تهاجم اخیر خود که همچنان ادامه دارد رکورد بی سابقه ای از کشتار زنان و کودکان فلسطینی به جای گذاشته است که می توان آن را در محاکم بین المللی و سازمان ملل متحد مورد پیگرد حقوقی و قضایی قرار داد.

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت،حملات بی رحمانه رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع غزه وارد چهارمین هفته شده است؛ این تهاجم ضد بشری تا کنون 1750 شهید و حدود ده هزار زخمی برجای گذاشته است. اسرائیل سابقه ای طولانی در جنایات ضد بشری دارد اما در جریان عملیات سرب گداخته که به شهادت 1450 تن منتهی شد منجر به انتشار گزارش 1000صفحه ای گلدستون شد که در نهایت مسبب بزرگ ترین رسوایی اخلاقی رژیم صهیونیستی شد.

  در رابطه با تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی، رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از ساختار قدرت در سازمان ملل متحد گفت: ایران می تواند مساله پیگرد قضایی اسرائیل را در محاکم بین المللی و تشکیل کمیته حقیقت یاب در سازمان ملل دنبال کند.

  عزت الله یوسفیان ملا ضمن تشریح روند رسیدگی در دیوان بین المللی کیفری گفت: سازمان ملل متحد می تواند با ارجاع جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی را پای میز محاکمه بکشاند. اما متاسفانه در طول 60 سال گذشته تحت فشار حکومت های وابسته به رژیم صهیونیستی متاسفانه به نتیجه مشخصی نرسیده است.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به محاکمه جنایتکاران جنگی بوسنی در دادگاه لاهه و برشمردن تعداد شهدای فلسطینی گفت: در جریان تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی تا کنون،398 کودک، 207 زن و 74 نفر از افراد سالمند از جمله شهدای حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی هستند و 9080 نفر دیگر شامل 2744 کودک و 1750 زن نیز براثر این حملات زخمی شده اند.در آینده ای نه چندان دور اگر اتحاد کشورهای مختلف در مقابل رژیم صهیونیستی شکل بگیرد ؛ اسرائیلی ها باید پاسخگوی کشتارها و جنایت هایی که مرتکب شده اند باشند.

  مشاور حقوقی رئیس جمهوری نیز در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت : راه های متنوعی برای پیگرد حقوقی و قضایی ایران وجود دارد که با پیگیری ایران می توان آنها را فعال کرد. 

  در همین حال، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: جنایت جنگی رژیم صهیونیستی محرز است. اسرائیل با سیاست زمین سوخته به نوعی نسل کشی را دنبال می کند. آنها همچنین در طول تهاجم خود از سلاح های نامتعارف جنگی که معاهدات بین المللی منع کرده است ، استفاده کرده اند.

  شوهانی گفت: رژیم صهیونیستی برای اقدامات غیر انسانی خود سنگ تمام گذاشته اند. ارتش اسرائیل اقدام به گلوله باران اماکن امن سازمان ملل متحد کرده است ، همچنین امداد گران هلال احمر و بیمارستان های غزه نیز با موشک هدف قرار گرفته اند که خلاف کنوانسیون ژنو می باشد.

  وی با انتقاد از شورای امنیت گفت: کشورهای مدعی که خود را نگران امنیت جامعه جهانی معرفی می کنند در مورد فاجعه انسانی غزه سکوت کرده اند و این یک رسوایی برای آنها محسوب می شود.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از ارسال کمک های تسلیحاتی غرب برای رژیم صهیونیستی گفت: حداقل کاری که با ادبیات دیپلماتیک می توان انجام داد این است که با شکل گیری اجماع جهانی با قدرتی بیشتر از گلدستون رژیم صهیونیستی را به جرم جنایت علیه بشریت محکوم کرد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به شکل گیری فضای عمومی ضد صهیونیستی در شبکه های اجتماعی کشورهای مختلف گفت: افکار عمومی علیه تهاجم و کشتار در غزه بسیج شده است و فضای خوبی برای محکومیت حکومت جعلی اسرائیل به وجود آمده است.

  شوهانی گفت: طیف گسترده ای از کشورها عضو جنبش عدم تعهد و همکاری های اسلامی هستند و با توجه به جایگاه ایران ، دستگاه دیپلماسی می تواند یک موج گسترده دیپلماتیک را علیه تهاجم رژیم صهیونیستی شکل دهد.

  وی با تاکید بر سابقه ایران در دفاع از ملت فلسطین و دیگر کشورهای مستضعف گفت: در میان بی اعتنایی برخی کشورهای منطقه ، جمهوری اسلامی حامی اصلی مردم غزه می باشد که باید برای پیگرد قضایی و حقوقی ارتش رژیم صهیونیستی پیش قدم شود البته تجهیز فلسطینی ها برای دفاع از خود موضوعی است که باید به جد دنبال شود.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: حماس تا کنون نشان داده است که توانایی های زیادی برای ضربه زدن به هر نوع تهاجم دارد و این موضوع برای آنها به یک کابوس دردناک تبدیل شده است. توانایی فلسطینی ها برای دفاع از خود موضوعی است که در هیچ معاهده بین المللی نقیض آن نیامده است و به عنوان یک حق باید دنبال شود


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28660595
اکنون :
57