جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56769
  تاریخ انتشار : 12 مرداد 1393 14:57
  تعداد بازدید : 344

  کشیش کلیسای خلیفه گری ارامنه ارومیه:

  انجام آزادانه اعمال مذهبی اقلیت ها نشانه توجه به حقوق بشر در ایران است

  کشیش کلیسای خلیفه گری ارامنه ارومیه گفت: رعایت حقوق اقلیتها از سوی مسوولان کشور و انجام آزادنه اعمال مذهبی نشانه توجه به حقوق بشر در ایران است.

  کشیش نرسیس باسیلیان روز شنبه در دیدار اعضای شورای خلیفه گری ارامنه ارومیه با فرماندار چالدران در محل قره کلیسا، از تلاش های مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران به خاطر رعایت حقوق اقلیت های مذهبی کشور قدردانی کرد.

  وی افزود: امروزه در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمامی اقلیت های دینی در کشور از امنیت و رفاه مطلوبی برخوردار هستند.

  کشیش کلیسای خلیفه گری ارامنه ارومیه گفت: اجرای مراسم سالانه مذهبی ارامنه ایران و جهان در قره کلیسای چالدران از مصادیق بارز رعایت حقوق اقلیت های دینی در جمهوری اسلامی ایران است.

  فرماندار چالدران نیز در این دیدار اظهار کرد: امروز دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی می خواهند با ایجاد نفاق در بین ملت ایران اختلاف ایجاد کنند ولی تمامی توطئه های آنان در سایه رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب و همدلی ملت ایران ناکام مانده و از این به بعد هم ناکام می ماند.

  کریم حسین زاده با اشاره به برگزاری مراسم مذهبی ارامنه در قره کلیسای چالدران افزود: برای رفاه حال ارامنه شرکت کننده در این مراسم بیش از 80 نفر عوامل امدادی، درمانی، بهداشتی، خدماتی و امنیتی به مدت سه شبانه روز مستقر شدند.

  همه ساله با شروع مراسم مذهبی سالانه قره کلیسا، تعداد زیادی از ارامنه ایران و جهان برای زیارت مرقد طاطائوس مقدس و انجام آیین های کلیسایی از اقصی نقاط عالم به چالدران سفر می کنند و ضمن انجام آیین های مذهبی از قبیل عشای ربانی، غسل تعمید و ذبح قربانی بین سه تا پنج روز در این مکان اقامت می کنند.

  قره کلیسا یا کلیسای طاطائوس به عنوان نهمین اثر کشور در ردیف آثار جهانی به ثبت رسیده و در بین ارامنه جهان به طاطائوس مقدس معروف است. 

  این کلیسا در 20 کیلومتری شمال شرق چالدران و بر روی مزار طاطائوس حواری حضرت مسیح (ع) احداث شده است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28660595
اکنون :
75