جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56795
  تاریخ انتشار : 13 مرداد 1393 13:8
  تعداد بازدید : 363

  مهلت دادستانی برای رفع نقطه حادثه خیز ورودی بم

  دادستان بم با بیان اینکه ورودی این شهر حادثه خیز است، گفت: برای رفع نقطه حادثه خیز ورودی شهر بم به شهرداری و اداره راه و شهرسازی مهلت یک ماه داده شده است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، محمد افضلی مقدم با اشاره به اینکه برای رفع نقطه حادثه خیز ورودی این شهر به شهرداری و اداره راه و شهرسازی بم مهلت یک ماه داده شده است، خاطرنشان کرد: بخشی از این ورودی از مقابل دادگستری تا شهربازی به طول 900 متر به عنوان نقطه حادثه خیز شناخته شده که سلامت شهروندان را به خطر می‎اندازد.

  دادستان شهرستان بم با بیان اینکه متاسفانه اکثر شهروندان از مجازات شرب خمر و دیگر جرائم آگاهی ندارند، اظهار کرد: گاهی مواقع بر اساس بی تجربگی و عدم آگاهی از قانون موارد غیرقابل جبرانی رخ می دهد و حال اگر به نوعی اطلاع رسانی در این زمینه انجام شود، شاهد کاهش جرائم و جلوگیری از برخی مجازات ها و درگیری ها و مشکلات در جامعه خواهیم بود.

  وی با اشاره به ماده 136 قانون مجازات اسلامی در سال 92 ، گفت: هرگاه کسی سه بار مرتکب یک نوع جرم که سبب به حد شود و هر بار حد آن جرم بر آن جاری شود و در حد مرتبه چهارم حکم اعدام است، به طور مثال اگر فردی سه بار اقدام به شرب خمر کند و حد شرب خمر جاری شود در مرحله چهارم حکمش اعدام است.

  دادستان شهرستان بم بیان کرد: مردم بدانند و جوانان آگاه باشند اگر فردی 3 بار اقدام به مصرف مشروب اقدام کند هر بار به 80 ضربه شلاق محکوم و حکم وی اجرا شود و در مرحله چهارم باز به این جرم دستگیر و راهی دادگاه شود حکم آنها به طور قطع اعدام است و این حکم طبق دستورات اسلام و کتاب قانون ومجازات اسلامی است.

  افضلی مقدم با اشاره به مجازات عدم رعایت حجاب شرعی، گفت: رعایت نکردن حجاب شرعی در انظار عمومی جرم و مجازات برای آن تعیین شده است.

  وی تصریح کرد: در ماده 638 قانون مجازات اسلامی چنین آمده است که هر کس علناً در انظار عمومی و معابر تظاهر به عمل حرام کند و علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا 2 ماه و یا تا 74 ضربه شلاق محکوم می شود و در شرایطی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد ولی عفت عمومی را جریحه دار کند، به حبس 10 روز تا 2 ماه و تا 74 ضربه شلاق محکوم می شود .  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28660595
اکنون :
59