جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56815
  تاریخ انتشار : 13 مرداد 1393 15:5
  تعداد بازدید : 359

  نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد

  جلوگیری از تنظیم سند معارض با تصویب قانون پیش فروش ساختمان

  نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: جلوگیری از تنظیم سند معارض با تصویب قانون پیش فروش ساختمان ممکن خواهد شد که این امر بسیار مهم است.

  مسلم آقاصفری، نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم در خصوص قانون پیش فروش ساختمان اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی به لحاظ برقراری نظم عمومی و جلوگیری از هرج و مرجی که در زمینه پیش فروش ساختمان وجود داشت و کار در دست اشخاصی که فاقد صلاحیت لازم برای انجام آن امور بودند، درسال 1389 قانونی تحت عنوان پیش فروش ساختمان در 25 ماده تصویب کرد.
  **جلوگیری از تنظیم سند معارض با تصویب قانون پیش فروش ساختمان
  وی ادامه داد: در قانون پیش فروش ساختمان اگر پیش خریدار به تمام تعهدات خود عمل کند ولی پیش فروشنده به برخی از تعهدات عمل نکند بدون نیاز دادگاه سند منتقل می شود و کار ادامه می یابد که این امر یکی از وجوه مشخص قانون بوده که به نفع پیش خریداران است.
  نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان این که امیدواریم هر چه زودتر قانون پیش فروش ساختمان تصویب شود، گفت: مزیت تصویب قانون پیش فروش ساختمان این است که دیگر سند معارضی تنظیم نخواهد شد؛ درواقع برخی از افراد یک ملک را به چند نفر می فروختند که با این قانون دیگر اتفاق نخواهد افتاد.
  **هنوز در خصوص اجرای قانون نقل و انتقال خودرو دچار مشکل هستیم
  آقاصفری بیان کرد: در قانون پیش فروش ساختمان جزئی ترین مسائل از جمله آب و برق و فندانسیون را مطرح شده است و اگر کسی به تعهدات خود عمل نکند، نیز طبق این قانون، قانونگزار برایش جرایم خاص درنظر خواهد گرفت.
  وی در خصوص نقل و انتقال خودور گفت: هنوز در خصوص اجرای قانون نقل و انتقال خودرو دچار مشکل هستیم به این شکل که با توجه به گذشت مدت ها از تصویب قانون باز هم شاهد اجرا نشدن آن هستیم؛ درواقع باید ابتدا دستگاه ها به قانون عمل کنند و بعد انتظار داشته باشیم مردم عمل کنند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28660595
اکنون :
46