جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56832
  تاریخ انتشار : 14 مرداد 1393 8:59
  تعداد بازدید : 491

  8 قاضی متخلف تحت تعقیب قرار گرفتند

  ... سخنگوی قوه قضاییه گفت: هشت قاضی متخلف تحت تعقیب قرار گرفتند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام محسنی اژه ای در نشست خبری روز دوشنبه در این باره افزود: از اولویت های قوه قضاییه در نیمه دوم سال 92 و همچنین سال 93 برخورد با افراد متخلف در قوه قضاییه بوده است که در این راستا در این اواخر 8 قاضی تحت تعقیب قرار گرفتند و از این تعداد سه نفر محکوم شدند که البته پرونده آن ها در مرحله تجدیدنظر خواهی است و هنوز حکمشان قطعی نشده است.

  وی گفت: برای سه نفر دیگر کیفرخواست صادر شده و پرونده دو نفر دیگر هنوز تکمیل نشده است.

  محسنی اژه ای همچنین گفت که در این زمینه 12 نفر از وکلای متخلف نیز تحت تعقیب قرار گرفتند که از این تعداد 10 نفر محکوم شده و پرونده دو نفر دیگر در حال رسیدگی است.

  وی گفت: چند نفر از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم در این راستا بازداشت و محاکمه شدند و تعدادی در حال محاکمه هستند.

  سخنگوی قوه قضاییه همچنین از دستگیری افرادی که از طریق شبکه های ماهواره ای به ایجاد اختلاف بین مسلمانان می پرداختند خبر داد و گفت: با این افراد در چند استان برخورد شد. تعدادی از اعضای آن ها بازداشت و دفاتر آن ها پلمپ شد.

  محسنی اژه ای در بخش دیگری از صحبت های خود نسبت به ضرورت هوشیاری مردم در برابر کلاهبرداری ها هشدار داد و گفت: اخیرا به موردی برخورد کردم که جا دارد مردم نسبت به آن توجه داشته باشند و آن این است که برخی افراد که ادعا می کنند ذی نفوذ هستند به محکومین می گویند اموالتان را به من صلح کنید، من از نفوذم استفاده می کنم، اموال را به دست می آورم و بعدا بخشی از آن ها را برمی دارم.

  وی افزود: برخی افراد الان می آیند اموال مشکوک و حتی توقیف شده را از این طریق می گیرند و دست به کلاهبرداری می زنند.

  سخنگوی قوه قضاییه همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا گزارش تحقیق و تفحص از خودروسازان به قوه قضاییه ارسال شده است گفت: این گزارش به قوه قضاییه نرسیده است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28660595
اکنون :
63