جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56888
  تاریخ انتشار : 14 مرداد 1393 12:52
  تعداد بازدید : 361

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی

  آیا درست است ما نیز در گوشه ای از مجلس دور نمایندگان خانم حصار بکشیم؟

  یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پایبندی به قانون اساسی توسط همه افراد سامانها و نهادها اظهار کرد: آیا درست است ما گوشه ای از صحن مجلس را مشخص کرده و دور نمایندگان زن در مجلس حصار بکشیم؟

  سید محمد پورفاطمی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به مصوبه جدید شهرداری مبنی بر تفکیک جنسیتی در این نهاد گفت: در حال حاضر بیش از 30 سال از انقلاب اسلامی می گذرد و در همان ابتدا نیز برخی بحث جدا کردن زنان و مردان در دانشگاه ها و اتوبوس ها را مطرح کردند که امام خمینی (ره) جلوی چنین مسائلی ایستادند.

  وی ادامه داد: امروز نیز ما 8 نماینده خانم در مجلس داریم آیا درست است ما گوشه ای را مشخص کرده و با ایجاد حصاری بگوییم باید از آقایان جدا باشید؟

  این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه چنین تصمیماتی به نفع نظام و انقلاب نیست، تصریح کرد: نباید به چنین مسائل و تصمیمات مقطعی که توسط هر فردی مطرح می شود، بها داد چرا که همه ی خانم ها و آقایان کشور ما نجیب و متدین بوده و با چارچوب مشخصی وارد حیطه اشتغال می شود.

  پورفاطمی با تاکید بر این که تصمیم گیرنده ی چنین مسائلی فقط شهرداری نیست، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان نیز تصمیم گیرنده هستند و هر کسی نمی تواند سر خود قانونگذاری کند.

  وی خاطر نشان کرد: همه باید پایبند قانون اساسی باشند و در همه ادارات با چنین موضوعی یکسان برخورد شود. چرا که طبق قانون همه افراد حق انتخاب و اشتغال داشته و بحث تفکیک جنسیتی در هیچ جای قانون نیامده است.

  این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: اگر نیاز به چنین تفککی نیز وجود داشته باشد این بزرگان و عالمان قم هستند که می توانند در خصوص آن تصمیم بگیرند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28660595
اکنون :
47